Dodany: 2010-10-20 09:10:08
 

FluoryzacjaJednym z najczęstszych zabiegów jakie dotyczą dzieci jest fluoryzacja. Przeprowadzana najczęściej w szkołach i przedszkolach jest w stu procentach finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Fluoryzacja polega przede wszystkim na pokryciu zębów warstwą fluoru.


Oddziałuje on na związki wapnia w ten sposób, że słabiej rozpuszczają się one w kwasach, których w jamie ustnej jest mnóstwo. Idąc tym tropem jeżeli w mniejszym stopniu dział na związki wapnia, zbija także bakterie, które są przyczyna występowania próchnicy zębów.

Fluoryzację można z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie w zaciszu swojego domu. Preparatu fluoryzacyjne dostępne są niemal w każdej aptece i można je nabyć od ręki bez okazywania recepty. Fluoryzacja dotyczy najczęściej dzieci w wieku szkolnym. Jej celem jest zabezpieczenie zębów stałych przed próchnicą ale także wzmocnienie zębów mlecznych, które szczególnie narażone są na próchnicę. Fluoryzację mogą także przeprowadzać w celach profilaktycznych osoby dorosłe a szczególnie kobiety w ciąży. Podczas ciąży stwierdza się duży ubytek wapnia organizmie kobiety a więc także w zębach, dlatego dodatkowy fluor wzmocni zęby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fluoryzacja
Nick: