Dodany: 2010-10-20 09:07:06

Dziecko u dentystyCzęstym pytaniem jakie od rodziców słyszy stomatolog poznań, jest pytanie w jakim wieku dziecko powinno po raz pierwszy przyjść do dentysty. Jest to pytanie którego najczęściej stomatolog poznań nie lubi, nie rozumie a przede wszystkim stara się wytłumaczyć rodzicom, ze jest to bardzo indywidualna decyzja. 


Najnowsze metody wychowania dziecka w przyjaznym nastawieniu do gabinetów czy to dentystycznych czy lekarskich w ogóle, mówią, że im wcześniej tym lepiej. I absolutnie pierwsza wizyta nie powinna być w celach leczniczych jedynie zapoznawczych. Jeżeli chodzi o wizytę w gabinecie dentystycznym, można wytłumaczyć dziecku, ze idzie do stomatologa w celu wybrania dla niego odpowiedniej szczoteczki do zębów. 

Kolejna wizyta może być połączona z leczeniem zęba u rodzica, niech dziecko zobaczy, ze mama czy tato tez chodzą do dentysty, ze siadają na fotel, nie płaczą, a przede wszystkim wychodzą z gabinetu zadowoleni i uśmiechnięci.  Odpowiedni wiek dla dziecka, jaki wskazuje stomatolog poznań to mniej więcej dwa latka. Warto też przyjść do gabinetu kilkakrotnie, zanim dziecko pierwszy raz usiądzie na fotel..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dziecko u dentysty
Nick: