Dodany: 2010-10-20 08:55:15
 

Podstawowe zadania dentystyDentysta olsztyn powinien być dla nas osobą, której z pełnym zaufaniem powierzamy swoje zęby. dentysta olsztyn powinien nie tylko leczyć nasze uzębienie ale także o nie dbać, zapobiegać jego pogarszaniu się oraz doradzać uświadamiać, uczyć.


Stomatolog do którego udajemy się na wizyty kontrolne powinien znać naszą kartę chorób zębów. Nie powinniśmy zmieniać często lekarza stomatologa, gdyż za każdym razem możemy podziewać się konieczności odpowiadania na różne pytania dentysty.

Stomatologia jest bardzo rozległą nauką, składającą się z różnych dziedzin. Stomatolog może być jednocześnie chirurgiem szczękowym, protetykiem, ortodontą , stomatologiem estetycznym. Każda z tych dziedzin specjalizuje się w innych zadaniach.

Chirurg szczękowy, usunie nam zęby mądrości, wyjmie zęba z dziąsła, zszyje dziąsło itp. Protetyk dba o sztuczne elementy uzębienia. Tworzy protezy, imitacje zębów itp. Ortodonta wyprostuje krzywy zgryz, zleci noszenie aparatu korekcyjnego. Do każdego specjalisty skierowanie musi wystawić nasz dentysta olsztyn.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podstawowe zadania dentysty
Nick: