Dodany: 2010-10-20 08:29:57
 

Irygator dentystycznyIrygator dentystyczny to przyrząd o którego istnieniu wie niewiele osób. Jest to przyrząd, który na pewno poleci niejeden stomatolog poznań. Jest to urządzenie, które bardzo korzystnie wpływa przede wszystkim na stan dziąseł.


Samo słowo irygacja oznacza przepłukiwanie. W przypadku irygatora stomatologicznego jest to przepłukiwanie przestrzeni międzyzębowych. Stomatolog poznań zaleci korzystanie z irygatora osobom, które maja problem z tzw. odchodzeniem dziąseł. Problem ten objawia się powstawaniem szpar pomiędzy dziąsłem a szyjką zęba. W miejscach tych powstaje obszar, w którym gromadzi się najwięcej resztek pokarmowych. Rozkładające się jedzenie powoduje psucie się zęba od strony korzenia. Może doprowadzić także do zapalenia dziąseł.

Irygator stomatologiczny działa na zasadzie strumienia wody, który pod ciśnieniem usuwa resztki jedzenia. Oprócz tego bardzo dokładnie przeczyszcza kieszonki powstałe przy zębach powodując jednoczesne dopasowanie się ich do zęba. Warto jest by stomatolog poznań ocenił najpierw czy irygator będzie spełniał swoją funkcje w przypadku naszego uzębienia. Jest to bowiem urządzenie dosyć drogie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Irygator dentystyczny
Nick: