Dodany: 2010-10-20 08:23:25
 

Nić dentystyczna jest znana wszystkim, jednak tylko niewielki procent osób jej używa. Dlaczego? Każdy dentysta brodnica, poleci nic dentystyczna do codziennego stosowania.


Jest to doskonały sposób na pozbycie się zalegających w przestrzeniach międzyzębowych resztek pokarmowych, które są często powodem psucia się korzeni zębów czy chorób dziąseł. Dentysta brodnica powinien także pomóc dobrać odpowiednią grubość nici dentystycznej, ponieważ jest ich co najmniej kilka.

Być może niewielkie zainteresowanie ta metodą czyszczenia zębów wynika z tego, iże jest to proces czasochłonny. Przestrzeń zębowa między każdym z zębów musi być czyszczona osobno. Dodatkowo czynność ta wykonywana powinna być po uprzednim umyciu zębów. Cały proces na pewno zajmie kilkanaście minut,a dla większości to zdecydowanie za dużo. Niejeden dentysta brodnica potwierdzi, że jest to wynik złego podejścia do higieny jamy ustnej. Większość wykonuje ja szybko, pobieżnie, niedokładnie. Ludzie powinni wyrobić w sobie nawyk, że czyszczenie zębów można połączyć z wieczornym oglądaniem filmu czy wiadomości.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nić dentystyczna
Nick: