Dodany: 2010-10-20 08:17:41
 

Szczoteczka do zębówSzczoteczka do zębów to podstawowy element, jaki służy nam do czyszczenia zębów. W sklepach wśród szczoteczek do zębów wyróżnić można kilkanaście rodzajów. Jeżeli stomatolog poznań nie wskaże nam konkretnego typu szczoteczki, która jest nam potrzebna, należy sugerować się przy wyborze własnymi upodobaniami.


Głównym podziałem jest podział ze względu na twardość włosia, z którego wykonana jest część czyszcząca w szczoteczce. Wyróżniamy najczęściej szczoteczki miękkie, średnie i twarde. Oprócz upodobań warto jest zastanowić się również nad kondycją naszej jamy ustnej. Jeżeli mamy problem z krwawiącymi dziąsłami powinniśmy wybrać szczoteczką miękką. Potwierdzi to również nasz stomatolog poznań.

Kolejnym podziałem jest podział na szczoteczki elektryczne i i zwykłe. Szczotki elektryczne, co również potwierdzi stomatolog poznań, wcale nie są lepsze od zwykłych. To tylko i wyłącznie kwestia upodobań. No i zdecydowanie łatwiej jest namówić dziecko do korzystania z takiej szczoteczki.

Szczoteczki różnią się także sposobem ułożenia włosia. Jedne mają proste, wszystkie tej samej długości włosia, inne są profilowane, mają ukośne i różnokolorowe włosia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szczoteczka do zębów
Nick: