Dodany: 2010-10-20 07:59:21
 

Większość osób spośród wszystkich dostępnych na rynku artykułów do higieny jamy ustnej, posiada tylko szczoteczkę. Niestety faktem jest również, że szczoteczki te wymieniamy również zdecydowanie za rzadko, ubolewa nad tym również niejeden dentysta olsztyn.


Szczoteczkę do zębów powinno się wymieniać co trzy miesiące, lub w momencie kiedy zdeformuje się kształt jej powierzchni czyszczącej. Niewiele osób interesuje się możliwościami jakie dają nam inne akcesoria stomatologiczne.

Ograniczenie się tylko i wyłącznie do posiadania szczoteczki nie jest dobre. Można przecież nabyć także szczoteczki do czyszczenia przestrzeni miedzyzębowych, nici dentystyczne które dobrze radzą sobie z resztkami pokarmowymi zalegającymi między zębami.

Polacy mają zły nawyk polegania tylko na specjalistach. Jeżeli dentysta olsztyn nie powie czarno na białym, że dodatkowe akcesoria stomatologiczne są nam potrzebne, nie zawracamy sobie nimi głowy. Dentysta olsztyn powinien wytłumaczyć nam dokładne działanie poszczególnych artykułów i wskazać co będzie pomagało nam w utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Przydatne informacje odszukać możemy również na stronach internetowych poświęconych stomatologii. Ze względy na to, iż obecnie  serwery i strony internetowe są bardzo tanie, praktycznie każdy dentysta zamieszcza w sieci swoje informacje.


Nick: